Dokážete všechno, co jste schopni popsat slovy.

Ať už máte pocit, že věci se kolem Vás mění rychle nebo na Váš vkus velmi pomalu, slova jako změna, flexibilita, adaptace, využití příležitosti jsou všude kolem nás. Jen je někdy vidíme zřetelně a jindy je to jen slabý hlásek. Je možné, že Vám slovo změna způsobuje nepříjemné šimrání v břiše. Zůstaňte se mnou, budu ho používat jako šafránu. Pár jich tam ale nechám pro ty, kteří změnami žijí.

Začněme od toho nejdůležitějšího – od Vaší představy ideálního výsledku. Máte jasné odpovědi na otázky: „Co chci?“ „ Jak to vypadá?“ „ Jste tam sami nebo je Vás tam víc?“ „ Slyšíte něco? Co je to za zvuky?“ „ Až se mi to splní, co mi to dá? Co získám?“ a závěrečná milionová otázka „Jak poznám, že jsem toho již dosáhl?“  Napsali jste si odpovědi? Gratuluji, jste skvělí a máte více než polovinu úspěchu v kapse. Kolikrát jste v otázkách a ve svých odpovědích napočítali slovo změna? Ani jednou, že? Jsem si jistá, že jasná představa výsledku a fokus na jeho dosažení lidem jako Steve Jobs a dalším, kteří mnohé dokázali, pomohla vyrazit a pak se udržet se na správné cestě, i když to většinou znamenalo krátkodobé opuštění komfortní zóny.

Ano, na cestě k cíli bude možná nutné, abyste začali dělat něco jinak, přehodnotili přesvědčení o sobě a o ostatních. Ale určitě budete také stavět na tom, co už znáte, v čem jste dobří a v čem je Vám komfortně.

Cílem může být dobře vycházet s novým šéfem, nová práce, úspěšná realizace velkého projektu. Přestěhování, sestěhování, odstěhování. Zlepšení fyzické kondice, zhubnutí či skončování s různými zlozvyky. Zvládnutí nástupu dítěte do první třídy (vaše zvládnutí tohoto kroku J), příprava na první přijímačky a mnoho dalších větších či menších met, které nás v životě čekají a dělají ho zajímavým a krásným.
Na cestě k cíli jste však málokdy sami. Budete potřebovat dostat ostatní na svou notu nebo se vyrovnat s postojem druhých.

Základem k dosažení malého i velkého cíle, je jasně si pojmenovat, rozebrat co je pro mě v konečném výsledku schováno. Co jsou mé motivátory a co mě naopak brzdí. Teprve pak je čas na strategie, plány a taktiky. A nesmíme zapomenout na samotnou akci a realizaci.
Ráda bud Vaším průvodcem v každé z popsaných fází. Průvodcem, který naslouchá a ptá se tak,abyste našli své odpovědi, které Vás posunou dál. Budete-li chtít, tak v oblastech, které znám ze svých profesí mohu být i poradcem a poskytovatelem zpětné vazby. Firmám nabízím jak poradenskou, tak projektovou spolupráci.

Domluvme si schůzku, ať se přesvědčíte, že setkání se mnou Vás posune o kus blíž ke splnění Vašich cílů. Tak jako desítky klientů před Vámi.

alfa je začátek, NLP Vám urychlí cestu

 

Komentáře