ROSTOU…a najednou jsou houby všude

V posledních dnech jsou noviny a sociální sítě plné statusů a fotek košíků přetékajících houbami doprovázené nadšenými tvářemi houbařů. Jak toto téma souvisí s hledáním práce či jiných příležitostí? Já osobně si myslím, že velmi a vyzkoušela jsem si to sama na sobě.

Tím pojítkem je záměr, pozornost či fokus, chcete-li. To si tak jdete lesní cestou, po které s největší pravděpodobností prošlo již mnoho lidí před Vámi. A najednou TO vidíte: krásná hnědosametová hlava, která na vás vykukuje z jehličí. Opouštíte cestu, v lese vás možná něco škrábne nebo štípne komár, ale vy se nedáte. Vidina smaženice je silnější. A v tom přichází odměna v podobě dalšího úlovku. Pak možná nějakou dobu nic, ale vy nepřestáváte hledat, protože víte, že to jde, že tam jsou. Chce to jen trpělivost a dívat se tak jako před chvílí, když jste našli TEN urostlý pravý hřib.

A úplně stejně je to s hledáním byznys příležitostí. Když co nejpřesněji víme, co hledáme a jak to vypadá, tak jdeme příležitosti jednoznačně naproti. Díky své zkušenosti si pak můžeme rozhodnout a naplánovat, kde hledat a podle čeho to poznáme. Houby také nepůjdeme hledat na Václavské náměstí a naše oči budou spíše reagovat na hnědé hlavičky než na červené klobouky muchomůrek.

Chcete vědět, jak správně zacílit při hledání práce nebo se více dozvědět jaké myšlenkové strategie se vám při hledání odehrávají ve vaší hlavě? Spojte se mnou.

Komentáře