Kupujeme si bezpečnější auta, z vrcholů komunistické představy o moderním bydlení, rozuměj paneláků na sídlištích, se stěhujeme o kousek blíž přírodě. Práci i zábavu nám usnadňují počítače. Jsou to pro nás důležité věci, tak se o ně pěkně se o ně staráme, abychom z nich měli co největší užitek. V notebooku aktualizujeme software, pořizujeme si různé aplikace, a když notebook přestane stíhat, kupujeme si nový.
Vím, že se možná právě vydávám svou úvahou na tenký led, ale zamrzlé rybníky kolem nás, mi dodávají odvahu do toho jít. Staráme se stejně pečlivě o svou kondici, o programy ve své hlavě, tak jako o svůj počítač? Nezůstáváme často ve „factory mode“, často tedy upraveném nejprve výchovou rodičů a školy, pak společnosti? Funguje nám správně filtr, který nám pomáhá si udržet zdravý rozum?
Jak často a KDY TESTUJEME, že to, čím se řídíme, čemu věříme a co umíme, nám umožňuje efektivně fungovat v dnešní době? Často se nad tím, co můžeme jako jediné opravdu ovlivnit tj. sami sebe díváme, až když se nám něco opravdu nepovede nebo nás něco hodně bolí. Kdybychom si dopřáli trochu luxusu a zastavili se, popřemýšleli sami nebo s někým, kdo nám nastaví zrcadlo, tak toho jistě půjde hodně napravit.
Níže jsem sepsala, ze své osobní praxe i z práce s klienty, pár příznaků, kdy je načase začít přemýšlet, zda není čas na změnu softwaru.
Co je klíčové zmínit, že není potřeba „testovat“ vše co děláte či celou svou osobnosti nebo život. Vyplatí se zacílení. Můžete se zamyslet nad svým přístupu ke sportu, k životosprávě, výchově potomků nebo nad něčím v práci.
A když rozumíte sami sobě, tak je skoro jisté, že zvolíte ten nejlepší krok, který vás dovede zpět do pohody a lepším výsledkům. Byť to bude stát nějaké úsilí.
Přeji zajímavé průzkumné cesty
Romana Musilová
p.s. pokud by se vaše nespokojenost či nejistota týkala prodeje, zvu vás na intenzivní 3denní trénink: Umění sebe-vědomého prodeje