Letní impulzy | Prázdninový mýtus o mrtvém pracovním trhu

Letní horka, dopravní uzavírky a „out of office“ odpovědi jedou na plné obrátky. Stejně tak se probudil i prázdninový mýtus ohledně mrtvého pracovního trhu.

Jsem v kontaktu s různými skupinami manažerů a senior specialistů ohledně jejich nového uplatnění nebo rozvoje a přípravy na druhé pololetí roku.

A když se ptám, co mají v plánu na léto, tak mám pocit, že se svět rozdělil na dva tábory. Ti, kteří jsou zaměstnaní sdílí, jak jsou rádi, že se jim povede odjet alespoň na týden dva na dovolenou, ale pak se je čeká spousta obvyklých pracovních úkolů (v tom lepším případě) nebo díky tomu, že je volněji, tak plánují dohánět své resty a/nebo se připravit na podzimní fičák. Nehledě na to, že skupina, pro které je léto hlavní sezona je také početná.

Ti, co jsou na cestě k nové pracovní příležitosti unisono odpovídají „Je vidět, že začíná léto, nejsou žádné příležitosti“ , „Přes prázdniny stejně HR nepracuje“. Opravdu se všichni ti manažeři, co posilují své týmy o novou krev a personalisté, kteří je v hledání podporují, na dva měsíce úplně ztratí?

Tomu nikdo z nás nevěří, že? Vždyť prázdniny, týden před nimi a po nich tvoří 20% z roku. 20% !!!  
Je faktem, že se někdy již tak zdlouhavá výběrová řízení ještě více zpomalí, ale to je asi tak vše. A proto je na každém, zda  svou kariérní pauzu využije k odpočinku nebo napne všechny plachty a využije toho, že spousta potenciálních konkurentů zvolnila nebo se na dva měsíce stáhla úplně. Důležité je to udělat vědomě, nesvádět to na okolnosti a prostě si to užít a nic si nevyčítat.

Vlastně mě to ani po letech nepřekvapilo, ale je vzácné si to uvědomit takto natvrdo, proto jsem se rozhodla toto poznání s Vámi sdílet. Do jaké skupiny patříte vy?

Ať už budete v létě pracovat a vyšetříte pár dnů na dovolenou, případně uděláte si krásné dva měsíce prázdnin nebo budete pokračovat v aktivitách směřujících k nové práci, tak Vám ze srdce přeji, ať prožijete  každý den s radostí a lehkostí.

Romana Tichá

Zde se můžete registrovat pro odběr novinek nebo se podívat jaké výhodné akce jsem pro Vás na léto připravila.

P.S. A léto je také skvělé pro networking. Takové pěkně vychlazené pivo nebo perlivé prosecco na příjemné zahrádce s někým, koho jste dlouho neviděli, Vás může posunout v hledání nové pozice hodně dopředu. O tom však až příště.

Komentáře