Bilancování na konci roku často přináší rozhodnutí, že si v zaměstnání řekneme o lepší peníze. Ať už proto, že jsme nabyli dojmu, že jsme pracovali nad rámec očekávání, zjistili jsme, že Jana, co se sedí proti nám, bere víc nebo jste se zamilovali do myšlenky, že letos konečně vyrazíte na drahou dovolenou.
Jistě znáte pár lidí, pro které říci si o přidání je poměrně pravidelná a snadná rutina. Pokud však patříte mezi tu většinu populace, pro které je to náročný, často i emocionální, rozhovor, tak se Vám může hodit těchto pár článků na téma „Jak si říci o lepší plat“, které budu postupně připravovat. Některé se na tuto problematiku podívají více z nadhledu, jindy uslyšíte konkrétní rady, které Vám pomohou rozhovor lépe zvládnout.
Všemi články bude procházet jedna neměnná nit. Povedu Vás, abyste vše nestavěli na jednom jediném rozhovoru se šéfem, na jehož konci se dozvíte, že buď přidáno dostanete, nebo nedostanete. Věřím, že se mi podaří Vás přesvědčit o tom, že finanční ohodnocení, které za svou práci dostáváte je výsledek aktivního procesu. Procesu, který aby dlouhodobě fungoval, musí být férový pro obě strany.
Propojila jsem pro Vás více zdrojů, které dlouhodobě sleduji, abych Vám poskytla maximum podnětů a inspirace. Jedná se o zahraniční weby a knihy, dále čerpám z rozhovorů s více než desítkou manažerů, o jejich zkušenosti s tím, jak si lidé v jejich týmu o přidání říkají. Z pohledu kariérního poradce vím, jak často je i pro seniorní manažery vyjednávání o platu 13.komnata a jak je najednou znejistí, když dostanou otázku „A jaká je vaše platová představa?“. Z pohledu občasného recruitera zase vím, jak firmy smýšlejí o platech a odměňování celkově.
Připravte se, začínáme hned 2.ledna. Nechcete o žádný článek přijít? Staňte se fanoušky mé stránky na facebooku nebo se přihlašte k odběru novinek.